Zobacz cały wątek

Cytat: ...."Jantar" będzie jak na razie największym centrum handlowym w Słupsku. W planach jest jednak powstanie kolejnego, jeszcze większego "Arena". Będzie mieścić się w miejscu starej fabryki mebli przy ul. Krzywoustego. Termin powstania jednak nie jest znany. To jednak według Mayland Real Estate nie jest zagrożeniem.
- Powstanie tego obiektu jak na razie jest niepewne - mówi Andrzej Jarosz, rzecznik prasowy MRE. - Rynek w Słupsku nie jest jeszcze dojrzały do 3 ogromnych inwestycji. Polimeni powstające przy ul. Tuwima także nie jest dla nas konkurencją....Tylko że jak to się ma do zapowiadanych inwestycji drogowych finansowanych przez Echo Investment ?
Może to tylko gra przed ewentualnymi najemcami ...
Data: 2007-10-28, 22:18
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 142
Wyświetleń 31891

 

Zobacz cały wątek

Podobno na terenie fabryki mebli koło Lidla ma powstać kolejny market - Tesco wraz z parkingiem na 300 miejsc. Znowu będziemy mieli utrudnienia w ruchu i jakieś dziwacznie rozwiązane skrzyżowanie. Władze miasta powinny sie zastanowić nad zmianą nazwy tego kawałka Janowieckiej, Przemysłowej i Kcyńskiej na np. Aleje Marketów.
Właściwie to można by jeszcze za komisem koło Kauflanda wybudować Media Markt, Leroy Merlin, Castorame i parę innych. Jedyne pozytywne co by mogło z tego wyniknąć to, że trafilibyśmy do Księgi rekordów Guinessa i miasto stało by się sławne na cały świat.

Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze popiera moje zdanie? A może uważacie zupełnie coś innego?
Data: 2008-04-22, 21:47
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 667

Zobacz cały wątek

Marketowi Komfort od czerwca wygasa umowa dzierżawy obiektu na szczecińskiej gdzie obecnie mieści sie sklep. Firma O minionego lata poszukuje terenów pod zabudowę jednak żaden teren jej nie odpowiada. Były propozycje kupna byłego rolniczego domu towarowego, terenów należących do Sezamoru(grunt został sprzedany innej firmie), propozycja była przed realem po prawej stronie koło szkółki drzewek. Niestety kierownictwu w szczecinie nic nie spasowało. Teraz Komfort będzie mieć kłopot, bo w 3 miesiące hali nie wybudują, zwłaszcza że nie wiedzą gdzie !! Na miejscu byłej fabryki mebli( czyli grunt od szczecińskiej do końca krzywoustego) zostaną zburzone budynki topmebli komfortu i biedronki, ma tam powstać ogromne centrum handlowe, jakiś hipermarket(chyba Carefour) i media markt, oraz cały pasaż handlowy.
Data: 2007-03-01, 17:34
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 62
Wyświetleń 12715

Zobacz cały wątek

więcej jest w galerii SŁUPSK TERAZ na slupsk.eco.pl

-
i inne....

tak, różni się to niby od poprzednich wizualizacji...

wogóle temat jest ciekawy: pewnie będzie kto pierwszy ten lepszy, bo szczerze, po wybudowaniu POLIMENI przy Deotymy Tuwima (oni będa pierwsi, bo już zaczynają), nie wydaje mi się by powstały dwa ogromne centra handlowe przy Szczecińskiej (wspomniany JANTAR w SEZAMORze i coś w miejscu ex fabryki mebli przy Grottgera) - czuję, ze będzie 1 centrum - kto pierwszy ten lepszy...

inna sprawa, że tak czy inaczej czeka nas rewolucja w handlu detalicznym w Słupsku i całkowita zmiana modelu jego funkcjonowania...
Data: 2006-11-26, 17:13
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 808
Wyświetleń 131026

Zobacz cały wątek

Gdyby miasto Bystrzyca znalazlo dewelopera zainteresowanego budowa galerii handlowej, to mam propozycje, zeby zlokalizowac ja na terenie bylej fabryki mebli to znaczy na terenie lezacym pomiedzy ulicami Slowackiego, Sienkiewicza, Mickiewicza a Wojska Polskiego.

Taka lokalizacja zintegrowalaby stare centrum Bystrzycy z nowym w rejonie obecnego Plusa
Zabudowania bylej fabryki nalezaloby rozebrac (oczywicie na koszta przyszlego inwestora) i postawic tam galerie handlowa wraz z duzym parkingiem.

Zalaczam hybryde tej lokalizacji.
Data: 2008-09-03, 21:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 577

Zobacz cały wątek

Cytat: A ów nieszkodliwy plastik będzie wywożony z fabryki na taczkach, bo chyba nikt rozsądnie myślący nie wpuści tirów do środka miasta (choć rozsądek w Bystrzycy...)


Jak inwestor będzie miał kasę i odpowiednie lobby to nikt nie będzie sie czaił z tirami w mieście. Jak istniały "stare" Bystrzyckie Fabryki Mebli to niby którędy jeździły ciężarówki???? Tak, zgadliście przez centrum miasta. Zawracały sobie w okolicach budynku straży pożarnej, dzięki czemu najpierw zniknęły stamtąd barierki a później latem roztopił lub też przykleił się do opon wspomnianych tirów, asfalt. Teraz to postawiono tam chociaż zakaz zawracania ale problem w tym że tiry już rzadko tamtędy jeżdżą.
Data: 2008-01-29, 12:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 49
Wyświetleń 5017

Zobacz cały wątek

Jedyny minus w tym plusie to fakt, ze IKEA zrezygnowala z budowy gigantycznej fabryki mebli (mialo pracowac kilka tysiecy ludzi) na rzecz megatartaku (najwyzej 100-200 osob znajdzie prace). Przy tym pierwszym wariancie do Wielbarka (lub Nidy) zwozono by drzewo nie tylko z calej Polski, ale i np. z Litwy (czujecie tranzyty?). To mogloby uruchomic drogowcow np. na odcinku Pisz-Elk i linie na Ostroleke i Nidzice.
No ale wyszlo troche mniej. Oczywiscie - drzewo bedzie jezdzic na Szczytno. Nie ma problemu z dalszym transportem - zdawki i tak jezdza na Spychowo i Szczytno. Na Nidzice sie nie oplaca - trzeba by wyjezdzac na Dzialdowo i zatykac magistrale, na Ostroleke... po co? Szwedzi pewnie wywioza drzewo do portow 3Miasta i przewioza do wlasnych fabryk.
Oby tylko ktos nie wpadl na pomysl a'la Stozne - gdzie ciezko kilka kilometrow naprawic, tylko ladowac i przeladowywac TIR-ami
Data: 2005-06-08, 17:38
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 2186

Zobacz cały wątek

witam, tez mam problem co zrobic z moja córeczką, wszedzie przyjmuja od 3 lat, ewentualnie jak jest dziecko samodzielne to przyjmuja szybciej. znalazłam jeden zlobek w wejherowie ale prywatny za ok. 600 zł/m-c. wiec sie zastanawiam czy warto. pozdr[/quote]
Domyślam sie, że to prywatna instytucja, gdyż nasza gmina nie dysponuje żadnym żłobkiem
Mamy co fakt JEDNO przedszkole na całą gmine, które jak to stwierdza nasz wójt w zupełności wystarcza wszystkim mieszkańcom...hm, 60 dzieci w dwóch grupach z czego 3/4 to dzieci pracowników fabryki mebli(przemeldowane z wiosek typu Luzino, Kębłowo do Gminy Wejherowo)
Trzeba jednak zaznaczyć, ze niby będzie utworzona dodatkowa grupa....na max 30 dzieci A co z resztą...?
Data: 22 Lipca 2008, 11:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 2701

Zobacz cały wątek

Iwestycja około 80tyś złotych bo częściowo budynek już jest, tak chodzi bardziej o hotel pracowniczy. Jeżeli chodzi o park dinozaurów to codziennie odwiedza go około 2tyś ludzi, nie patrząc na wekkendy. Baza klientów z tej fabryki mebli na dzień dzisiejszy to około 20 osób, ale patrząc na realia to niech będzie nawet te 10 osób. Licząc od osoby 30zł za dobę przez 5 dni pracujących. Sądzicie, że to nadal nie jest opłacalne?? Fabryka mebli pokrywa połowę za dojazd tych ludzi do pracy, i powiedziała, że jeżeli powstanie taki hotel to pokryje połowe noclegów.
Data: Wt, 13 maja 2008, 15:26
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 547

Zobacz cały wątek

W poćudniowo-wschodniej Szwecji zwiedzićem wća śnie dwie fabryki mebli koncernu SWEDWOOD (należy do ą m.in. IKEA).
Dla mnie abstrakcj ą być porz ądek panuj ący na halach (nawet kurzu nie u świadczysz), zabezpieczania bhp (wszystkie maszyny w klatkach), robotyzacja (fajnie by byćo sfilmowa Ś takie urz ądzenie w ruchu, ale nie mam cyfrowego aparatu).
Dla pozostaćych uczestników szkolenia (pracowników polskich fabryk europejskiego koncernu) - szokiem byćo tempo pracy robotników w Szwecji. O wiele wolniejsze, niż w Polsce (nasze ta śmy "chodz ą" pono Ś trzy razy szybciej)!!!
Ale chociaż w Szwecji pracownicy pracuj ą spokojnie (a nie w obćędnej panice) i s ą traktowani jak ludzie (a nie na zasadzie: "na twoje miejsce jest dziesięciu") - wydajno ś Ś tamtych fabryk jest znacznie wyższa...
Czyli problem nie tkwi w samej pracy (naszych nędznie wynagradzanych pracowników) - tylko w organizacji pracy (naszych świetnie nagradzanych "menadżerów").
CO WI ŠC NALE ŻA ŁOBY ZMIENI †?

ps.
Poza tym zwiedzili śmy hutę szkća (artystycznego i użytkowego) - piece, szlifiernie etc....
Data: 3 Marca 2005, 12:33
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 56
Wyświetleń 1894

Zobacz cały wątek

Bo jest konkretny cel

Andrzej Biedrzycki został nowym trenerem beniaminka IV ligi DKS Dobre Miasto. W poprzednim sezonie prowadził Mrągowię Mrągowo, a teraz zastąpił Zbigniewa Kieżuna.

- O pracy w Dobrym Mieście zacząłem rozmawiać dopiero po tym, jak stało się jasne, że klub nie przedłuży umowy z trenerem Kieżunem - mówi Biedrzycki. - Miałem duży ból głowy, bo w Mrągowii wszystko nam się dobrze układało, rozumieliśmy się zarówno z działaczami, jak też z piłkarzami, a efektem było trzecie miejsce na koniec sezonu. O przyjęciu oferty z Dobrego Miasta zdecydowały trzy sprawy. Po pierwsze, rysuje się tam konkretny i poważny cel sportowy, jakim ma być walka o III ligę, po drugie: będę miał do pracy dużo bliżej, a po trzecie: wreszcie zaproponowano mi lepsze pieniądze, jednak ta sprawa miała najmniejsze znaczenie - dodaje Biedrzycki.
Nowy szkoleniowiec zespołu z Dobrego Miasta jest w trakcie dopinania szczegółów umowy z najważniejszym człowiekiem w DKS, czyli właścicielem Dobromiejskiej Fabryki Mebli Dariuszem Kołakowskim. - Najprawdopodobniej podpiszemy dwuletnią umowę z aneksem, że może ulec wcześniejszemu rozwiązaniu na życzenie którejkolwiek ze stron - wyjaśnia Biedrzycki.
Jaki cel będzie miał DKS w tym sezonie? - Chcemy grać jak najlepiej, być wysoko w tabeli. O celu na ten sezon zadecyduje runda jesienna, po niej będzie wiadomo, na co nas naprawdę stać - kończy Biedrzycki.
DKS z pewnością wzmocni skład, mówi się o Tomaszu Włodarczyku z Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie oraz o Andrzeju Kluczkowskim, wychowanku Stomilu Olsztyn, ostatnio grającym w Mrągowii.

wm.p ...
Data: Wto Cze 28, 2005 8:42 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 1163
3 stolarzy maszynowych do fabryki mebli / 3 tømrer/snedker til møbel fabrik
Opis:
3 stolarzy maszynowych do fabryki mebli.

Praca na produkcji, praca przy maszynach do obrøbki drewna.

Zatrudnienie zastepcze- czasowe.

Accomodation: okolo 100kr./dzien.

Salary: 98,15kr./time.

Jak najszybciej.

Danish version:

3 tømrere/snedkere til møbel fabrik.
Jobbeskrivelse : produktionsarbejde, snedkermaskinearbejde.

Sprogkrav : engelsk / angielski.

Bolig : Arbejdsgiver er behjælpelig.

Boligomkostninger : ca 100 kr/ dag.

Løn : 98,15kr./time.

Varighed : vikar ansættelse.

Startdato : snarest muligt.

Firma:

VIKARGRUPPEN DANMARK ApS
Dæmningen 56
7100 Vejle

Telefon: 0045 - 76407119
Fax : 0045 75 72 72 49
http://www.vgd.dk

Osoba kontaktowa:
Elzbieta A. Hufford

0045 - 76407119 (Arbejde hovednummer)
0045 - 29411880 (Mobil)

Podanie:

Wyslij podanie e-mailem

Ilosc etatów: 3
Numer oferty:
1942874

Termin:
2007-10-16

Rozpoczecie:
Najszybciej jak to mozliwe

Powodzenia
Data: on Śro Wrz 12 2007, 10:48
 
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 5148

Zobacz cały wątek

Na całym świecie VW T1 T2 zrobił furorę. Jest to bez wątpienia najbardziej kultowy busik na Świecie. Jednak nawet za auto w kiepskim stanie trzeba słono zapłacić. Alternatywą dla VW jest nasza polska Nysa, a konkretnie Nysa z serii N.

Gwoli przypomnienia, Nysa pochodzi z Fabryki Mebli Stalowych "Zachód", gdzie w latach 47 - 51 powstawały PRL-owskie Meble. W 1952 w Nysie zaczęto produkować nietypowe nadwozia na podstawie samochodów ciężarowych takich jak Lublin 51 i Star 20. Tym samym zakład zmienił nazwę na "Zakład Budowy Nadwozi Samochodowych w Nysie".

Z powodu deficytu małych aut dostawczych w 1957 roku opracowano i zaczęto produkować pierwszą Nysę - model N57. Samochód ważył 1500 kg, ładowność wynosiła 750 kg. "Nyska" miała silnik o pojemności 2,120 dm3 i mocy 48 KM. Tak jak napęd, wiele podzespołów pochodziło z Warszawy M-20.

Serię N produkowano do 1963 roku. Nysa występowała jako dostawczak, sanitarka, mikrobus, samochód towarowo-osobowy. Jedną z ciekawszych odmian nadwozia było, stworzone na specjalne zamówienie Ministerstwa Kultury i Sztuki, auto przystosowane do kręcenia projekcji filmów.

Nysa była pierwszym samochodem dostawczym w Polsce (Żuk wszedł do produkcji w 1959 roku). Jednak mało osób pamięta auta serii N. W 1959 wyprodukowano jedynie 1350 egzemplarzy Nys N59. Te auta są bardzo rzadkie, lecz posiadają swój urok osobisty. Nyska może być doskonałą alternatywą dla Ogórka. Nie dość, że jest rzadki i oryginalny, to na dodatek pochodzi z Polski. Doskonałym przykładem jest ten model, czekający na swoją drugą młodość.

zrodlo:
Data: 2008-08-15, 17:27
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 355
Fabryka mebli wspiera budownictwo

wnp.pl (AH) 17.08.2007 12:31

Ogromne zapotrzebawnie rynku na materiały budowlane spowodował, że wiele firm rozszerza swój profil produkcyjny. Przykładem jest Fabryka Mebli Gawin, która uruchomiła tartak produkujący m. in. więźby.

Na powierzchni 50 tys. m. kw. tartaku, zlokalizowanego w Bukowinie Sycowskiej (Dolnośląskie), do tej pory prowadzono produkcję na potrzeby Fabryki Mebli Gawin.

- Ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie rynku uruchomiliśmy produkcję nastawioną na indywidualnych odbiorców, stawiających domki jednorodzinne. W przyszłości być może poszerzymy nasza ofertę o stolarkę - powiedział współwłaściciel Fabryki Mebli Gawin Mariusz Gawin.

Działający od sierpnia tartak w Bukowinie Sycowskiej to źródło więźb dachowych, łat, kontr łat i innych elementów drewnianych, wykorzystywanych w budowie domów jednorodzinnych. Choć zakład myśli przede wszystkim o klientach indywidualnych, to jest w stanie obsłużyć też składy budowlane i odbiorców hurtowych.

http://budownictwo.wnp.pl/fabryka-mebli ... 1_0_0.html
Data: piątek, 17 sierpnia 2007, 15:26
 
Odpowiedzi: 1572
Wyświetleń 256403

Zobacz cały wątek

Głos Pomorza napisał:

Największe planowane centrum handlowe w Słupsku ma już pozwolenie na budowę. Prace ruszą za kilka miesięcy.

Centrum Handlowo Rozrywkowe Arena ma powstać na terenie byłej fabryki mebli pomiędzy ulicami Grottgera, Krzywoustego i Szczecińską.

- Otrzymaliśmy już pozwolenie na budowę - informuje Wojciech Gepner z Echo Investment, która realizuje inwestycję. - Prace budowlane ruszą w drugim kwartale tego roku. Do tego czasu będziemy przygotowywali teren pod inwestycję.

Sklepy teraz znajdujące się na terenie planowanej inwestycji będą działały jeszcze przez kilka miesięcy. Inwestor nie podaje jeszcze daty ich zamknięcia i likwidacji.
Arena będzie największym w mieście centrum handlowo-rozrywkowym.

Na powierzchni 84 tysięcy metrów kwadratowych poza 150 sklepami znanych marek, znajdą się restauracje, 12-torowa kręgielnia, pięciosalowe kino oraz dyskoteka.
W związku z budową centrum konieczna będzie przebudowa ul. Szczecińskiej.

Według ostatniej koncepcji na skrzyżowaniach z ulicami Sobieskiego oraz Grottgera mają m.in. powstać dwa ronda i przejście podziemne lub kładka nad ulicą.
Arena to trzecie z kolei powstające w mieście centrum handlowe. Dwa pozostałe - Galeria Słupsk przy ul. Tuwima oraz Jantar przy ul. Szczecińskiej już się budują.
Data: 2008-01-08, 15:04
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 415
Wyświetleń 63697

Zobacz cały wątek

Według mnie to bardzo fajna sprawa z mieszkaniami urządzonymi w starych fabrykach. Czerwona cegła wraz z wielkimi oknami nadaje wspaniały charakter oraz nie spotykany klimat.
Myślę, że jednym z takich miejsc w Słupsku, które można było zaadaptować, była fabryka, która stała w miejscu dzisiejszej stacji Orlenu przy Garncarskiej...
Kolejny budynek stoi na terenach byłej fabryki mebli przy ulicy Krzywoustego, zresztą nie wiadomo, czy jeszcze długo, patrz budowa Areny. Dobrze jakby go wykorzystali, niby w wizualizacji jest, ale nie wiadomo jak będzie.
Jest jeszcze budynek na Grunwaldzkiej, zaraz za wiaduktem. Nie wiem co dokładnie się tam mieści, dalej składowane jest tam zboże?

Bardzo podoba mi się pomysł z 'Loftami'. Zmieniając ich pierwotne przeznaczenie, można stworzyć bardzo ciekawa zabudowę. Jednak takie budynki po prostu muszą być, a wydaje mi się, że w naszym mieście za dużo ich nie ma, gdyż wszystkie prężnie działające niegdyś fabryki, były raczej rozlokowane w PRLowskich pudłach.

aaa, jeszcze budynek nad rzeką obok sądu wydaje się być pod ten typ przebudowy
Data: 2007-01-10, 17:23
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 4672

Zobacz cały wątek

A ja odpowiem inaczej niż większość ludzi tutaj. Może, dlatego że trochę grałem w SL i wyrobiłem sobie opinię na ten temat. Idea gry dobra i sam pomysł też. W SL wiele osób nie gra z powodu barier językowych. Były prace nad prace nad polską wersją, ale jakoś nie widać postępów. Tak samo jak dość wysoka ilość szczegółów w grze powodowała wolne jej działanie na wolniejszych łączach. Kolejną wadą gry jest całkowita kontrola przed Linden Labs amerykańską firmę. Firma ta podejmowała w przeszłości kontrowersyjne, niezrozumiałe decyzje takie jak delegalizacja hazardu. Wszystkie, a było ich sporo, kasyna musiał zostać zamknięte. W lepszej wersji tej gry musiałby te minusy zostać poprawione. Na pewno wymaga to dużego nakładu finansowego zwłaszcza, że SL ma już swoich graczy i instytucje w niej działające. Musiałaby, zatem konkurencja zaoferować to, co wyżej napisałem + sporo więcej.
Wbrew temu, co niektórzy tutaj piszą wiedza fachowa jest najważniejsza, ale tylko dla programisty i pracowników liniowych. Dyrektor fabryki mebli nie musi wcale być stolarzem. Od tego ma ludzi. Tak samo jak nie musi być najbogatszy, bo kapitał może mieć z innych źródeł. Ale kapitału będziesz potrzebował baaardzo dużo by poradzić sobie z konkurencją.
3mam za ciebie kciuki jeśli to nie żart i życzę szczęścia gdyż duuuuzo będzie Ci go potrzebne.
Data: N, 4 lis 2007, 00:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 65
Wyświetleń 6352
Jak na razie jest prawie przesadzone jest,ze druzyny nie przejmie nowe stowarzyszenie TED,kierowane przez Tadeusza Dabrowskiego i ze nie uda sie dokonczyc sezonu,wystawiajac zespol zlozony z samych juniorow.
Formalnie prekazanie druzyny bylo mozliwe,ale nie zgodzil sie na to PZPN,z ktorym RKS walczy w sadach.Na wokandzie caly czas jest pamietna afera barazowa konczaca sezon 2001/2002.Po tzw. "sprawie Rasicia" Radomsko spadlo z ekstraklasy.Zaczal sie jego upadek.Teraz dzialacze RKS domagaja sie od PZPN trzymilionowego odszkodowania.Wierza,ze wygraja sprawe,a poza pieniedzmy wywalcza tez przywrocenie druzyny do ligi.Na razie klub nie ma jednak ani zawodniko(trzech ostatnich,chcacych odzyskac zalegle pensje,trenowalo indywidualnie w jednym z lodzkich parkow),ani trenera,ani nawet numeru telefonu.Tymczasowa siedziba miesci sie w biurowcu niedawnego sponsora-fabryki mebli gietych "fameg".
Z klubu odeszli wszyscy zawodnicy ich kadra na dzis to pomocnicy-rafal dopierala i baogdan jozwiak oraz napastnik radoslaw kowalczyk.
No i troszke danych o klubie:
adres:97-500 Radomsko ul.11 listopada 2
tel./fax-brak
stadion-ul.Brzeznicka 26,pojemnosc 6000 brak oswietlenia
rok zalozenia-1979
internet-www.radomsko.prv.pl(nieof.)
sukcesy:1/2 finalu pucharu polski-1999/2000,2002/2003
1/2 finalu pucharu ligi-2001/2002
1 sezon w ekstraklasie(2001/2002)
wladze klubu:
prezes-Janusz sliwakowski
wiceprezes-Henryk barda
trener-brak
kierownik druzyny-brak
zespol mieli calkiem niezly ale odeszli:bednarz,berensztajn,folc,kowalski,kowalski,kozik,krawiec,kukulskisadzawicki,unierzyski,zelazowski,stefanczyk,balecki i lato.

szkoda ze kolejny calkiem niezly klub powoli stacza sie na sam dól

przepraszam za ewentualne bledy i oczekuje odpowiedzi co wy na to?
Data: Pt 11.03.2005 10:35
 
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń 3005
Nowa Fabryka Mebli Gawin

Fabryka Mebli Gawin uruchomiła w Bukowinie Sycowskiej (województwo dolnośląskie) tartak produkujący m.in. więźby dachowe. Zakład powstał w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie rynku na materiały budowlane.

W leżącej około 40 km od Wrocławia Bukowinie Sycowskiej od początku sierpnia trwa produkcja więźby dachowej, łat i kontrłat, tarcicy obrzynanej. Wszystkie oferowane elementy drewniane są zaimpregnowane, dzięki czemu zyskują odporność na wilgoć i zagrzybienie oraz uzyskują dziesięcioletnią gwarancję. Na powierzchni 50 tys. m2 tartaku do tej pory prowadzono produkcję na potrzeby Fabryki Mebli Gawin. Powstawały tam na przykład stelaże do mebli tapicerowanych, jednak oceniając sytuację na rynku materiałów budowlanych szefowie Fabryki Mebli Gawin zareagowali błyskawicznie. – Ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie rynku uruchomiliśmy produkcję nastawioną na indywidualnych odbiorców, stawiających domki jednorodzinne. W przyszłości być może poszerzymy naszą ofertę o stolarkę – powiedział Mariusz Gawin – współwłaściciel fabryki.

builderonline
Data: poniedziałek, 10 września 2007, 21:27
 
Odpowiedzi: 1572
Wyświetleń 256403

Zobacz cały wątek

Cytat: sygnatura: 26/19/0/2740
tytuł i daty: Stillegung der Zündholzfabrik in Lauenburg [Lębork] und der pyrotechnischen Abteilung. Specialia. Band I; 1923-1923
hasła indeksu: Lauenburg; Lębork
opis: poszyt; stan dobry; rękopis; neogotyk; niemiecki; s.; 240x370; Tit. XIII, Abteil. B, Nr. 1 u, Specialia; Acc. 16/44 1451;W okresie międzywojennym na jej terenie funkcjonowała fabryka maszyn i huta żelaza. Po II wojnie Światowej w zabudowaniach dawnej fabryki zapałek przy ulicy Bolesława Krzywoustego działał oddział Słupskiej Fabryki Mebli a po jej sprywatyzowaniu firma Mosaik Profil jednak w 2006 roku zakład .

Zamieszczony list przewozowy został nadany w Lęborku 8 kwietnia 1914, jego osobliwością jest to, że w wyniku pomyłki pracownika kolejowej ekspedycji towarowej skrzynia z zapałkami zamiast do miejscowości Strausberg niedaleko Berlina trafiła do... Strasburga w Prusach Zachodnich czyli do dzisiejszej Brodnicy!. Dzięki licznym pieczęciom stacji na których paczkę przeładowywano z wagonu do wagonu można prześledzić drogę paczki do odbiorcy, pana Otto Gericke ze Strausberga. Wiodła ona przez dzisiejsze Kowalewo Pomorskie, Toruń i Piłę. Po równo dziesięciu dniach od nadania, 18 kwietnia zapałki w końcu dotarły do ekspedycji na stacji Strausberg.
Data: 2008-12-26, 22:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 220

Zobacz cały wątek

Wariat, 2 lokomotywy z paczki posiadają kotły parowe, możesz je wyłączać i włączać kiedy chcesz klawiszem Erniego. Podziękowania dla Romka tak BTW, ten system jest boski.

btw: już od 3 dni sa w download podmienione. Teraz 3 dodatki stałe.

Po lewej mała kamienica kolejowa o pruskim rodowodzie. Oryginał stoi obok dworca KAMIENICA KRÓLEWSKA na Linii 229, odcinek Kartuzy - Lębork. Bardzo przydatny dodatek wg. mnie bo bardzo podobne obiekty walają się wzdłuż torów w Sudetach, na poznańszczyźnie i na Mazurach. Warmia też pozdro. W środku malutka kamieniczka wiejskiego typu której kawałki elewacji sprezentował mi Jacek a ja zrobiłem z niej hybrydę pierzejową. (w oryginale jest wolnostojąca). Domek znajduje się w Jedwabnem gdzieś opodal Szczytna, więc znowu pruskie rejony. Po prawej mamy dziwaczną bunkrowatą kamienice która znajduje się tuż obok torów do fabryki mebli w Lubawce. Wszystko niemieckopochodne obiekty, więc pewnie większość z Was sie ucieszy.
Data: 2008-05-24, 23:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 467
Wyświetleń 46717
Dodatkowo parę informacji o fabryce Dolmeb która będzie budować nowy zakład w Świdnicy z którą jest związana od lat.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe "DOLMEB" powstało jako Przedsiębiorstwo Państwowe z podziału w 1991r. Dolnośląskich Fabryk Mebli w Świdnicy.

W 1994 r. Dolmeb nawiązał kontakt z firmą IKEA, z którą przez wiele lat wcześniej współpracowały Dolnośląskie Fabryki Mebli.

W 2002 roku PPUH DOLMEB zostało sprywatyzowane na drodze prywatyzacji bezpośredniej i powstała firma DOLMEB sp. z o.o. Aktualnie zatrudniamy 240 osób w dwóch wydziałach produkcyjnych w Świdnicy oraz w Srebrnej Górze.

Profil produkcyjny obejmował meble biurowe w tym meble wykonane w sośnie częściowo z drewna litego. Część biurek sosonowych była wysyłana na eksport

Przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w produkcji mebli na bazie płyt MDF. Produkujemy meble dziecięce oraz meble do sypialni wykończone emaliami wodorozcieńczalnymi w różnych kolorach.

99% produkcji Przedsiębiorstwa przeznaczona jest na eksport. Wyroby dostarczane są do krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady, Tajlandii i Hong-Kongu.

http://www.dolmeb.nw.pl/
Data: wtorek, 11 września 2007, 10:45
 
Odpowiedzi: 1572
Wyświetleń 256403

Zobacz cały wątek

Jeżeli Real przeniesie się na tereny dawnego Sezamoru to centrum Słupska będzie już w Słupsku a jeżeli władze miasta poproszą prezesa Metro AG aby otworzył Real na terenie dawnej fabryki mebli to centrum będziemy mieli tylko kilometr od Ratusza.
Data: 2007-09-26, 19:58
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 123
Wyświetleń 6967

Zobacz cały wątek

Cytat: Nie wiem czy użyłem prawidłowej nazwy "krepa polerska" ale dostałem kiedyś od kumpla z fabryki mebli trochę papieru (wygląda jak krepa tylko jest trochę sztywniejszy i grubszy) do polerowania drewna. Efekt końcowy wyśmienity ale równie dobrze spisuje się krążek filcowy na wiertarce.


Witam.
To jeszcze raz ja pomarudzę. Ten krążek filcowy to jest sam filc czy czymś nasączony?
Data: Wto 15 Sty, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 79
Wyświetleń 14980

Zobacz cały wątek

Nie wiem czy użyłem prawidłowej nazwy "krepa polerska" ale dostałem kiedyś od kumpla z fabryki mebli trochę papieru (wygląda jak krepa tylko jest trochę sztywniejszy i grubszy) do polerowania drewna. Efekt końcowy wyśmienity ale równie dobrze spisuje się krążek filcowy na wiertarce.
Data: Pon 14 Sty, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 79
Wyświetleń 14980
Miałem do dorobienia dwoje różnych drzwi od jakiś mebli z SFM (Swarzędzki Fabryki Mebli) i gość, który robi frezy dorobił płytki ale bez ograniczników. Do zrobienia było 150 cm listwy. I na tyle wystarczyły. Frez był dość głęboki i na jakimś pokręcony słoju odbiło i się zgiął.
Chyba masz jakąś doróbkę, że chcesz robić na zamówienie.

Robert

Zobacz cały wątek

Znajomy ma dwa samochody typu kontener, takie małe do 3,5t. Jeździ tylko dla jednej fabryki mebli i teraz mówił że kupuje trzeci samochód. Jakie stawki nie wiem ale powiedział spedycje omija już szerokim łukiem bo słabo płacą. Jazdy ma sporo - nawet soboty zajęte.
Data: Wt, 4 gru 2007, 17:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 2533

Zobacz cały wątek

Prosze Cię bardzo Odziu:

Firma Schieder, najwiekszy w Europie (11 k pracownikow) producent mebli (min dostawca Ikea) zlozyla w ubiegly piatek wniosek o upadlosc.

Firma jest min wlascicielem biskupieckiej fabryki mebli.
Data: Pon Cze 18, 2007 18:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 60
Wyświetleń 8023

Zobacz cały wątek

Cytat: Nie mam nic przeciwko Lewisowi Hamiltonowi, ale dziś widziałem reklamę fabryki mebli OBI :

Tylko u nas ławka Hamilton, wymirary..., tylko 99 zł (Chyba 99)

Pozdrawiamwycięte ze strony
Data: Nie 13 Kwi, 08 12:40
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 773
Wyświetleń 58193

Zobacz cały wątek

Czy - Odziu, Adibar, Janczara - zechcielibyscie sie zaangazowac - i pomyslec, w sprawie planu przyszlosciowego dla fabryki mebli w Biskupcu?

- znalezienie inwestora i negocjacje ?
- wsparcie firmy w zakresie know how ?

Jestem osobom w 100 % z zewnątrz, ale może firma przyjelaby pomoc.

Dzięki!
Data: Sob Cze 30, 2007 20:34
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 60
Wyświetleń 8023

Zobacz cały wątek

Nie mam nic przeciwko Lewisowi Hamiltonowi, ale dziś widziałem reklamę fabryki mebli OBI :

Tylko u nas ławka Hamilton, wymirary..., tylko 99 zł (Chyba 99)

Pozdrawiam
Data: Sob 12 Kwi, 08 22:05
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 773
Wyświetleń 58193

Zobacz cały wątek

Miałam ostatnio kilka postępowań na meble i z praktyki tak to mniej więcej wygl?da, że albo s? to meble na wymiar czyli tzw. nietypowe (wtedy s? dużo droższe) albo s? to standardowe meble biurowe seryjnej produkcji fabrycznej, ale różne fabryki mebli maj? różne wymiary i to jest wła?nie ta tolerancja 2-3 cm.
Wiele zależy od tego ja to zostało opisane w SIWZ... no i pachnie wła?nie naruszeniem konkurencyjno?ci, choć bardziej nie?wiadomym niż celowym.
Data: Pon Mar 10, 2008 10:59
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 1549

Zobacz cały wątek

Cytat: Bo jest konkretny cel

Andrzej Biedrzycki został nowym trenerem beniaminka IV ligi DKS Dobre Miasto. W poprzednim sezonie prowadził Mrągowię Mrągowo, a teraz zastąpił Zbigniewa Kieżuna.

- O pracy w Dobrym Mieście zacząłem rozmawiać dopiero po tym, jak stało się jasne, że klub nie przedłuży umowy z trenerem Kieżunem - mówi Biedrzycki. - Miałem duży ból głowy, bo w Mrągowii wszystko nam się dobrze układało, rozumieliśmy się zarówno z działaczami, jak też z piłkarzami, a efektem było trzecie miejsce na koniec sezonu. O przyjęciu oferty z Dobrego Miasta zdecydowały trzy sprawy. Po pierwsze, rysuje się tam konkretny i poważny cel sportowy, jakim ma być walka o III ligę, po drugie: będę miał do pracy dużo bliżej, a po trzecie: wreszcie zaproponowano mi lepsze pieniądze, jednak ta sprawa miała najmniejsze znaczenie - dodaje Biedrzycki.
Nowy szkoleniowiec zespołu z Dobrego Miasta jest w trakcie dopinania szczegółów umowy z najważniejszym człowiekiem w DKS, czyli właścicielem Dobromiejskiej Fabryki Mebli Dariuszem Kołakowskim. - Najprawdopodobniej podpiszemy dwuletnią umowę z aneksem, że może ulec wcześniejszemu rozwiązaniu na życzenie którejkolwiek ze stron - wyjaśnia Biedrzycki.
Jaki cel będzie miał DKS w tym sezonie? - Chcemy grać jak najlepiej, być wysoko w tabeli. O celu na ten sezon zadecyduje runda jesienna, po niej będzie wiadomo, na co nas naprawdę stać - kończy Biedrzycki.
DKS z pewnością wzmocni skład, mówi się o Tomaszu Włodarczyku z Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie oraz o Andrzeju Kluczkowskim, wychowanku Stomilu Olsztyn, ostatnio grającym w Mrągowii.


No to zgłosił się pierwszy chętny do wyścigu o III ligę. Historia zna wiele przypadków, że ekipa beniaminka przechodzi przez rozgrywki nowej ligi jak burza, bo jest niedoceniana, nikt poważnie nie podchodzi do jej umiejętności i możliwości, ostatnio z czymś takim mieliśmy do czynienia w III lidze - casus Radomiaka.
Zatrudnienie Biedrzyckiego to jasny sygnał, że DKS poważnie myśli o awansie. Kto jeszcze Mrągowia wobec powyższego IMHO odpada. Nie wiem jak Morąg, ale wątpię. Ciekawe co z OKS 1945, skoro piłkarze od nich chcą jednak grać u nas, to różowo tam nie jest. Macie jakieś swoje typy na głównych rywali Olimpii w walce o III-ligowy awans
Data: 2005-06-28, 10:56
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 239
Wyświetleń 93290

Zobacz cały wątek

Cytat: Jeżeli Real przeniesie się na tereny dawnego Sezamoru to centrum Słupska będzie już w Słupsku a jeżeli władze miasta poproszą prezesa Metro AG aby otworzył Real na terenie dawnej fabryki mebli to centrum będziemy mieli tylko kilometr od Ratusza.może poprośmy Metro AG o wybudowanie Reala na pl. Zwycięstwa. Wtedy centrum będzie w centrum
Data: 2007-09-27, 08:51
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 123
Wyświetleń 6967

Zobacz cały wątek

Cytat: Tak a wiesz może jak nazywa się ten ośrodek za relaksem

Kiedyś był to ośrodek Fabryki mebli w Koszalinie ,właśnie tam najczęściej siedziałem ,a teraz jest prywatny .Jak dojechać ,drogą polną ,ale mogło się pozmieniać bo dawno nie byłem.

Droga polna przeorana od gudowa się nie wjedzie co ciekawego tam łowiłeś? Można mieć tam silnik motorowy przy łodzi?
Data: 02-11-08, 15:37
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 68
Wyświetleń 2011

Zobacz cały wątek

Cytat: Tak a wiesz może jak nazywa się ten ośrodek za relaksem

Kiedyś był to ośrodek Fabryki mebli w Koszalinie ,właśnie tam najczęściej siedziałem ,a teraz jest prywatny .Jak dojechać ,drogą polną ,ale mogło się pozmieniać bo dawno nie byłem.
Data: 02-11-08, 15:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 68
Wyświetleń 2011
Hej!

Ponoć koncern IKEA jest zainteresowany budową fabryki mebli w naszym regionie i współpracą z Lasami Państwowymi. Jedna z możliwych lokalizacji to Szczytno. Może to jest szansa na poprawę koniunktury zakładów produkujących sklejki etc.

Co do fotek - bardzo podabają mi się manewry z SM03. Świetne zdjęcia.

Pozdrawiam!
Zna kto szersze informacje na temat Multi Parku (koło Reala teren dawnej fabryki mebli), Galerii na Żytniej oraz Kapitulnej. Coś ucichło o tych inwestycjach we Włocku wiem ze temat MP był poruszany na skyscrapercity.

Zobacz cały wątek

Miałem do dorobienia dwoje różnych drzwi od jakiś mebli z SFM (Swarzędzki Fabryki Mebli) i gość, który robi frezy dorobił płytki ale bez ograniczników. Do zrobienia było 150 cm listwy. I na tyle wystarczyły. Frez był dość głęboki i na jakimś pokręcony słoju odbiło i się zgiął.
Chyba masz jakąś doróbkę, że chcesz robić na zamówienie.

Robert
Data: 2008-05-06, 21:55
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 436
Miałam ostatnio kilka postępowań na meble i z praktyki tak to mniej więcej wygl?da, że albo s? to meble na wymiar czyli tzw. nietypowe (wtedy s? dużo droższe) albo s? to standardowe meble biurowe seryjnej produkcji fabrycznej, ale różne fabryki mebli maj? różne wymiary i to jest wła?nie ta tolerancja 2-3 cm.
Wiele zależy od tego ja to zostało opisane w SIWZ... no i pachnie wła?nie naruszeniem konkurencyjno?ci, choć bardziej nie?wiadomym niż celowym.

Zobacz cały wątek

tak wielka szkoda słupskiej fabryki mebli, ale historia jej upadku nie jest taka prosta jak sie wydaje... nie wiem czy wiecie ale tuz przed upadkiem SFM wzory mebli trafily to fabryk bydgoskich (ten sam niemiecki wlasciciel) a pozniej nagle nasze SFM padło... to tylko jeden z watkow...
Data: 2008-04-23, 09:53
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 1333

Zobacz cały wątek

Zna kto szersze informacje na temat Multi Parku (koło Reala teren dawnej fabryki mebli), Galerii na Żytniej oraz Kapitulnej. Coś ucichło o tych inwestycjach we Włocku wiem ze temat MP był poruszany na skyscrapercity.
Data: 2008-08-12, 17:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 59
Wyświetleń 9703

Zobacz cały wątek

22 października Głos napisał:

Wielkie przygotowania luksusowej Areny

Jeszcze tylko przez półtora miesiąca będą funkcjonować sklepy na placu po fabryce mebli przy ulicy Szczecińskiej w Słupsku.

Projekt Centrum Rozrywkowo - Handlowego Arena. Potem wjadą tu koparki i zaczną się przygotowania do budowy Centrum Rozrywkowo-Handlowego Arena.

Na razie sklepy jeszcze działają. Można w nich kupić meble, odzież, materiały budowlane i wykończeniowe, sprzęt gospodarstwa domowego i artykuły spożywcze. Już niedługo jednak ma to się zmienić.

- W tym miejscu będziemy działać do końca listopada. Potem przeniesiemy się w inne miejsce - mówi Karol Lange, prezes spółki Słupskie Fabryki Mebli, która sprzedała całą nieruchomość spółce Echo Investment z Kielc, a w dawnym biurowcu fabryki prowadzi jeszcze dyskont meblowy Aldi Meble.

Lange zapowiada jednak, że nie zamierza zamykać swojego sklepu, a tylko go przeniesienie na czas budowy. Potem wróci do Areny.

- Mamy już tam zarezerwowane miejsce dla naszego sklepu - zdradza Lange. Inne sklepy sieciowe, które także działają na placu przy ulicy Szczecińskiej, również powoli przygotowują się do przenosin.

- Na pewno z tego tytułu nie będzie żadnych specjalnych wyprzedaży. Nasi szefowie już się rozglądali za nową siedzibą sklepu, ale na razie trwa stan oczekiwania na decyzje centrali - usłyszeliśmy od jednego z pracowników Komfortu.

Kierownik sklepu nie chciał się na ten temat wypowiadać. Wyprzedaże wyraźnie widać już w sklepie meblowym Top Meble, ale jeszcze na razie nie ma mowy o wyprowadzce.

- Będziemy działali do ostatniego dnia, kiedy to będzie możliwe. Do tej pory nas nie poinformowano, kiedy będziemy się wyprowadzać - informuje jeden z pracowników.

Tymczasem firma Echo Investment już zakończyła negocjacje z władzami Słupska dotyczące współudziału w finansowaniu przebudowy dróg wokół przyszłego centrum rozrywko-handlowego. Te prace mają ruszyć na wiosnę przyszłego roku.

Do tej pory natomiast prawdopodobnie będą zakończone prace rozbiórkowe na placu po fabryce. Na ich miejscu stanie nowe Centrum Handlowo-Rozrywkowe Arena - piętrowy obiekt o powierzchni 84 tysięcy metrów kw.

W środku znajdą się sklepy i punkty usługowe, supermarket ze sprzętem elektronicznym, hipermarket spożywczo- -przemysłowy, a także hipermarket z ofertą dla domu i ogrodu.

Planowana jest także część rozrywkowo-rekreacyjna, czyli 6-salowy multipleks, 12-torowa kręgielnia, dyskoteka, plac zabaw dla dzieci, kawiarnie i restauracje oraz parking na 1250 samochodów.
Data: 2007-10-23, 06:55
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 415
Wyświetleń 63697

Zobacz cały wątek

Hejka...Mam pytanko wie ktos gdzie sa jakies fabryki mebli w Glasgow lub w okolicy???Pozdrawiam...Mam nadzieje ze ktos wie i podzieli sie informacja....Pozdrawiam.Dzieki.
Data: Pią Lis 03, 2006 1:54 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 2005

Zobacz cały wątek

Szybko szukam osób na strzelanke w lasku koło Fabryki Mebli jakoś rano tzn po 10
Data: Wto 12 Sie, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 160
Hejka...Mam pytanko wie ktos gdzie sa jakies fabryki mebli w Glasgow lub w okolicy???Pozdrawiam...Mam nadzieje ze ktos wie i podzieli sie informacja....Pozdrawiam.Dzieki.

Zobacz cały wątek

To nie na przeciwko fabryki mebli przy wjezdzie do glucholaz?
Data: Dzisiaj 15:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4636
Wyświetleń 200212

Zobacz cały wątek

oto kolejna fotka z fabryki mebli którą robimy, to GTZ na 350A, Wyłącznik 400A z zabespieczeniem 300A. Jak już skończymy to podeśle inne.
Data: 25-03-07, 13:54
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 7909

Zobacz cały wątek

. Mi się widzi Chce się komuś poszukać coś na temat tej fabryki mebli?
Data: 2008-08-18, 14:34
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 1096

Zobacz cały wątek

Czy syndyk uratuje, czy zlikwiduje kilka tysięcy miejsc pracy?
2007-06-29

Zakłady Mazurskich Mebli w regionie będą likwidowane, bo wnioski o upadłość składają wszystkie spółki z MMI w nazwie. Tysiące pracowników czeka teraz na syndyka, od którego zależy, czy nadal będą mieli pracę.

- Do sądu gospodarczego w Elblągu poszedł w czwartek wniosek o upadłość naszego zakładu - mówi Krzysztof Kaszubski, szef związków zawodowych Solidarność w MMI Interline w Nowym Mieście Lubawskim. - Nikt z załogi nie jest pewny, czy będzie do czego wracać po trzech tygodniach urlopów, które zaczynają się w poniedziałek.
Podobne nastroje od kilku dni panują we wszystkich fabrykach mebli na Warmii i Mazurach, należących do grupy Schiedera, która ogłosiła bankructwo po ujawnieniu oszustw w bilansach finansowych holdingu i aresztowaniu jego właściciela. Padają, jedna po drugiej składając wnioski o upadłość. Prócz fabryki w Nowym Mieście Lubawskim zrobiły to już spółki: MMI Sleeping w Biskupcu, MMI CHC w Bartoszycach, Szczytnie i Elblągu.

We wniosku dawne MMI jako przyczynę upadłości podaje utratę zdolności spłaty zobowiązań. Firma wykazuje sądowi prawie 103,5 mln zł długów, w tym ponad 44 mln zł wymagalnych. Czytamy też, że strata netto za ubiegły rok to aż 170,5 mln zł. Zarząd spółki pisze, że jest uzależniona finansowo od pozostałych spółek-córek: MMI Interline (Nowe Miasto Lubawskie), MMI CHC (Elbląg, Bartoszyce, Szczytno), MMI Logo (Iława), MMI Sleeping (Biskupiec), Olsztyńskie Fabryki Mebli (Działdowo), Alpina (Stare Jabłonki) i kilku innych spółek świadczących pozostałym usługi. Wśród nich dawne MMI wymienia też spółkę Mazur Direct, która działa Mrągowie. Tyle tylko, że to firma całkowicie od niej niezależna.
- Jesteśmy całkowicie niezależni finansowo od IITS, które złożyło wniosek o upadłość. Nie świadczy ona dla nas żadnych usług - mówi Zbigniew Malinowski, prezes Mazur Direct. - Nam upadłość nie grozi, inwestujemy i mamy się bardzo dobrze.

Prezes Malinowski nie wie, dlaczego jego firma jest wymieniona we wniosku wśród spółek powiązanych z IITS. Tak samo nie rozumie, dlaczego IITS jako swój majątek wykazuje ten znajdujący się przy ul. Giżyckiej i Brzozowej w Mrągowie. Prócz tego majątku spółka podaje, że należy do niej wyposażenie i maszyny w budynku przy ul. Dworcowej 3 w Olsztynie.
- Tymczasem cały budynek nie jest własnością IITS - wyjaśnia Witold Fotek, prezes spółki Mazurskie Real Estate. Dodaje, że tak samo jest w przypadku lokali przy. ul. Pstrowskiego 24 w Olsztynie, w Iławie przy ul. Ostródzkiej, w Szczytnie przy ul. Chrobrego 1 i w Ostródzie przy ul. Grunwaldzkiej.
We wszystkich zakładach, które ogłaszają upadłość, pracuje blisko 4 tysiące ludzi. - Dzięki upadłości będziemy mogli przeprowadzić restrukturyzację i wyjść z kłopotów - mówi Ryszard Jasiński, prezes MMI Sleeping w Biskupcu. - Rozmawiamy z kontrahentami, by nadal z nami współpracowali.
Ale zdaniem działających w branży meblarskiej przedsiębiorców, miejsca pracy może uratować jedynie inwestor, który kupi zakłady w całości od syndyka. Jeśli tak się nie stanie, to ludzie będą musieli szukać nowego pracodawcy.

Rafał Płoski/www.gazetaolsztynska.pl
Data: Pią Cze 29, 2007 09:53
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 60
Wyświetleń 8023

Zobacz cały wątek

mam pytanie kiedy ruszy budowa Areny w miejscu fabryki mebli
Data: 2007-09-05, 18:17
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 142
Wyświetleń 31891

Zobacz cały wątek

Za to Słupskie Fabryki Mebli Sp. z o.o. poszukują w Słupsku lub w okolicach pomieszczeń: biurowych - 200 m2, wystawienniczych - 300-400 m2, magazynowych - 3000-4000 m2.
Data: 2007-09-01, 15:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 808
Wyświetleń 131026

Zobacz cały wątek

To może w sumie bardzo ciekawie wygladać -zobaczymy !
Kiedyś gdzieś słyszałem że w tym "ocalonym" kawałku fabryki mebli ma znajdować się kompleks gastronomiczny.
Data: 2008-12-30, 21:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 415
Wyświetleń 63697
Witam wszystkich serdecznie!
Czy ktoś może posiada informacje jakie są plany odnośnie fabryki mebli Haste? Jaki teraz jest jej stan?
Pozdrawiam
Miliardy w kieszeniach Dolnoślązaków

Jedenastu biznesmenów z Dolnego Śląska na liście stu najbogatszych Polaków.
Na ponad sześć miliardów złotych szacuje się majątek Leszka Czarneckiego, najbogatszego Dolnoślązaka. Za tę kwotę mógłby codziennie przez ponad 20 lat kupować sobie mercedesa CL, wartości 720 tysięcy złotych za sztukę. Z takimi pieniędzmi wrocławianin znalazł się na trzecim miejscu w rankingu najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Jest zaraz po Janie Kulczyku i Zygmuncie Solorzu.

Biznesmen zbił majątek na budowaniu nowych spółek finansowych i inwestowaniu pieniędzy w nieruchomości. W tej chwili we Wrocławiu buduje najwyższy, liczący 258 metrów, kompleks mieszkaniowy w Polsce.

Wśród najbogatszych Polaków jest jeszcze 10 osób związanych z naszym województwem. Na 25. pozycji, z majątkiem szacowanym na 1,25 miliarda złotych, znalazł się Dariusz Miłek z Lubina - twórca marki obuwia CCC.
Biznes zaczął od trzech kartonów butów, które wystawił na lubińskim bazarze w styczniu 1991 roku. - To był sposób na dorobienie między treningami kolarskimi. Wcześniej, jak każdy chyba w tamtych latach, handlowałem zegarkami przywożonymi z Austrii - wspomina miliarder. Obecnie w miejscu, gdzie kiedyś handlował butami, buduje warte 500 mln zł centrum handlowe. Będzie to największa tego typu galeria w zagłębiu miedziowym.

Pierwszą czterdziestkę rankingu otwiera Krystyna Koelner z rodziną, która w garażu założyła firmę produkującą plastikowe oprawki do kluczy. Teraz jest właścicielką krajowego potentata na rynku mocowań dla budownictwa i przemysłu, a jej majątek wart jest 750 milionów złotych. Na 60. pozycji znalazł się Krzysztof Domarecki ze Świdnicy. Jego Selena, produkująca pianki do montażu drzwi i okien, warta jest 480 milionów złotych. Dwa miejsca niżej jest Tomasz Kurzewski, prezes Grupy ATM, produkującej m.in. serial "Świat według Kiepskich" czy "Pierwsza miłość".
Na handlu bananami milionów dorobił się Artur Toronowski ze Zgorzelca.
- Zaczynałem 20 lat temu od prowadzenia sklepu. Do wszystkiego, co mam, doszedłem ciężką pracą. Najpierw inwestowałem, a dopiero później myślałem o zyskach - zdradza polski król bananów.

340 milionów złotych wart jest z kolei majątek Marka Falenty z Lubina, który założył firmę windykacyjną Electus. Na lekach miliony zarabiał Stanisław Han, właściciel wrocławskiej spółki Hasco-Lek. Na 96. miejscu rankingu najbogatszych jest Tomasz Czechowicz, jeden z najmłodszych milionerów w Polsce (32 lata). Po ukończeniu Politechniki Wrocławskiej zaczął tworzyć firmę JTT Computer (drugi w Polsce producent pecetów). Setkę najbogatszych zamyka Bogdan Szewczyk - właściciel fabryki mebli Bodzio z Goszcza, wartej 240 milionów złotych.

Mocny region

Zbigniew Sebastian, prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej

- Taka liczba milionerów na pewno dobrze świadczy o naszym regionie i o tym, że dobrze się tu robi interesy. I choć takie rankingi są różnie postrzegane wśród biznesmenów - niektórzy wręcz zabiegają, żeby w nich się nie znajdować - to widać, że inwestorzy z Dolnego Śląska wydają swoje pieniądze mądrze.

Janusz Krzeszowski - POLSKA Gazeta Wrocławska

http://wroclaw.naszemiasto.pl/gospodarka/864977.html
Data: czwartek, 19 czerwca 2008, 10:24
 
Odpowiedzi: 5101
Wyświetleń 144621
Sprzedam piłę taśmową,rok prod. 1965, odlew żeliwny,silnik 5,5kW,średnica koła 90 cm, oryginalna fabryczna Wilekopolskie Fabryki Mebli, mało używana,sprawna tel. 606 807 056
Data: Pn paź 06, 2003 7:16 pm
 
Wyświetleń 357

Zobacz cały wątek

O ile dobrze kojarzę, to jest ten dom w kształcie litery "W" koło Lidla, a kiedyś fabryki mebli? To on teraz jest zdaje się odnowiony. Ale fotek nie mam.
Data: 2006-11-22, 21:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1069
Witam wszystkich serdecznie!
Czy ktoś może posiada informacje jakie są plany odnośnie fabryki mebli Haste? Jaki teraz jest jej stan?
Pozdrawiam
Data: 14 sty 2008, o 19:07
 
Wyświetleń 387

Zobacz cały wątek

:) Mam zamiar sie wybrac do Fabryki mebli okretowych i biurowych dosc duza firma FAMOS w Starogardzie Gdanskim :). Wedłóg mnie to byłoby najlepsze rozwiazeanie co do praktyk :]
Data: 2009-01-22, 18:27
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 271

Zobacz cały wątek

Cytat: Sensacyjne plany zagospodarowania terenu fabryki mebli
Hipercentrum pod dachem

Dotarliśmy do planu zagospodarowania placu po fabryce mebli przy ulicy Bolesława Krzywoustego, który niemiecki właściciel przedstawił
prezydentowi Słupska. Wynika z niego, że pod dachem znajdzie się trzydzieści tysięcy metrów kwadratowych.

Plan wstępnie naszkicował sam Rolf Demuth, główny udziałowiec Grupy Schiedera, właściciel placu po Słupskich Fabrykach Mebli oraz spółki Flair Poland w Kobylnicy. Od strony architektonicznej projekt przygotowało Studio Projektowe Nowa Brama ze Słupska. Projekt zakłada budowę na miejscu fabryki dwóch sklepów wielkopowierzchniowych. W sumie zajmą blisko szesnaście tysięcy metrów kwadratowych. Jeden ma być hipermarketem spożywczym, a drugi - budowlanym. Plan przewiduje także budowę dwóch parkingów. W sumie na ponad pięćset miejsc. Ponadto w kompleksie przewidziano budowę miejsca zabaw dla dzieci oraz kręgielni, a stara kotłownia ma być zaadaptowana na restaurację. Projekt przewiduje ponadto zachowanie już funkcjonujących obiektów, w których znajdują się sklepy Top Meble oraz Komfort. Całość uzupełnią magazyny. Na dodatek niemieccy inwestorzy chcą zaproponować przebudowę skrzyżowania przy ulicy Szczecińskiej. Powstanie w tym miejscu ronda ma ułatwić dojazd do nowego centrum handlowego.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że inwestorzy rozmawiają o wydzierżawieniu nowych hal handlowych sieciom Tesco i Castorama.
- Prowadzimy różne rozmowy, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły - zapewnia prezes Lange.
Jak się dowiedzieliśmy, projektu przygotowanego przez właścicieli nieruchomości jeszcze nie widziała większość radnych.
- Jestem zaskoczony, że na tym terenie przewiduje się budowę tak dużych obiektów - mówi radny Zbigniew Wiczkowski. - Pierwszy raz o tym słyszę. Już opowiedziałem się przeciw budowie hipermarketów w tym miejscu i nadal podtrzymuję tę ocenę.
Tymczasem przed eurowyborami, po spotkaniu z Rolfem Demuthem, prezydent miasta Maciej Kobyliński poinformował nas, że niemiecki inwestor przewiduje budowę małego marketu spożywczego i hipermarketu budowlanego.
- Ta inwestycja będzie wielkim zagrożeniem dla nas - nie ukrywa Edward Błeszyński, prezes spółki Manhatan. - Mam jednak nadzieję, że jeszcze uda się porozumieć z ratuszem i wypracować kompromisowe rozwiązania.
Mecenas Anna Bogucka-Skowrońska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku zabowiązała się niedawno do zorganizowania okrągłego stołu między samorządem a kupcami miejskimi.

Duże sklepy w Słupsku

- Hipermarket Real działa w Kobylnicy, tuż za granicami Słupska. Pod dachem znajduje się w tam osiem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej.
- Tylko nieco mniejszy jest hipermarket Kaufland przy ulicy Kołłątaja.
- Centrum Handlowe Manhatan przy ulicy Wileńskiej ma powierzchnię 6,3 tysiąca metrów kwadratowych.
- Centrum Handlowe Pod wieżą przy ulicy Banacha zajmuje obszar 4,2 tysiąca metrów kwadratowych.
- Galeria Podkowa przy ulicy Starzyńskiego ma powierzchnię 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Podobną powierzchnią dysponuje Centrum Handlowe przy ulicy Wolności.
- Poniżej tysiąca metrów kwadratowych powierzchni handlowej mają markety sieci Biedronka, Netto, Bomi, Lidl i Sano.

Zbigniew Marecki
17. Sierpnia 2004 10:05

Data: 2006-06-02, 10:29
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 808
Wyświetleń 131026

Zobacz cały wątek

Witam
Chcialbym zaprezentowac moje filmiki,ktore nagralem dosc dawno

mieszanka falls,bez prasowania bez dyszy,korpus to rurka pe,zatyczka to zywica polisterynowa

a teraz moj nalepszy wulkan, rura komercyjna,papierowa z fabryki(mebli) od wujka... srednica 5 cm,zatyczka to zywica polisterynowa.... BEZ DYSZY iskry osiagnely wysokosc 4 m!!! mieszanka falls,bez prasowania ilosc 100g

sorki za wulgaryzmy,nie moje,koledzy pierwszy raz widzieli takie cos wiec...
milego ogladania
pozdrawiam
Data: Czw Cze 15, 2006 12:05 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 95
Wyświetleń 33482

Zobacz cały wątek

U nas też używało się do proc bolce. pamiętam że brało się je z fabryki mebli. Tam je używano do przytwierdzania materiału do drewna. Pamiętam że były w seriach po 40 50 a może i większej. Pamiętam że jednego dnia staliśmy z kolegami na przystanku autobusowym i z nudów strzelaliśmy bolcami do samochodów. Jeden z kolegów nie miał zwykłej procy na bolce tylko taka solidniejszą na kamienie. Przejeżdżał jeden samochód, wszyscy wystrzelili i nagle brzęk wybita szyba w samochodzie. Wszyscy dali nogę i każdy gdzieś się schował. Niestety dwóch z nas znalazła milicja i ci to mieli przewalone. Mój młodszy kuzyn nawet narobił w gacie ze strachu. Od tej pory nikt nie myślał o procy

P.S...jeszcze dodam że oprócz proc i rurek z długopisów robiło się takie pistolety do strzelana z dwóch najlepiej drewnianych dużych klamerek. Strzelało się zapałkami.
Data: Sro Gru 10, 2008 7:17 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 100
Wyświetleń 11665

Zobacz cały wątek

Cytat: ...a pozniej nagle nasze SFM padło... to tylko jeden z watkow...To nie było nagle tylko planowe działanie, wcześniej SFM dostała od miasta ziemię pod Redzikowem na przyszłą fabrykę, i co z tą ziemią już sprzedana? i za ile?

Nie było ochoty ani stawiać Tam nowej fabryki ani cokolwiek produkować na Krzywoustego więc sprzedawano maszyny w "przetargach" oraz resztę mebli które dowożono z Bydgoszczy

ta przyszła fabryka pod Redzikowem... bla bla bla, fabryka imala powstac pod warunkiem ze miasto zmieni MPZP dla krzywosutego zeby wlasciciele SFM mogli sprzedac ta ziemie no i sprzedali, ma byc tam Arena, a fabryki w redzikowie nikt nigdy nie zobaczy (nawet w sumie nie wiem czy ta ziemie dostali jednak czy nie, ale to juz nie istotne)!! poprostu był plan rozwalenia zakladu w Słupsku, zeby ten w Bydgoszczy sie utrzymał bo meble, ich wzory ze Słupska lepiej sie sprzedawaly
Data: 2008-04-23, 12:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 1333

Zobacz cały wątek

Cytat: Jest jedno miejsce w którym mozna by było otworzyc dyskoteke tzw Protektor, Stara Bystrzyca i "hangar" przy byłej fabryce mebli lub zabranie tego hangaru i postawienie go gdzies w polu, tak jak jest zlokalizowany Protektor pod Głogowem,ale do tego potrzebne jest w ch...kasyMysle Falco, ze wykorzystanie starych hal fabrycznych lub nieczynnych magazynow to doskonaly pomysl. W Berlinie takie wlasnie dyskoteki robia nieslychana kariere. Bystrzyca ma tez swoje zbankrutowane fabryki, ktore moga byc wykorzystane na ten wlasnie cel.

Starajmy sie myslec pozytywnie
Data: 2008-07-20, 22:34
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 73
Wyświetleń 4522

Zobacz cały wątek

Cytat: Ludzie nie wyprowadzili się do Kobylnicy bo tam jest Suuuuupppppeeeerrrrr tylko dlatego że w miescie nie ma ziemi pod budowę domków ,a jak juz się trafi to jest potwornie droga-ale to są ci sami Słupszczanie ,tyle ze mieszkają parę metrów od granicy miasta.Ludzie mogli sie wyprowadzić do simianic, redzikowa itp ..sami sobie przeczycie najpierw mowicie ze do nas nie beda sie przeprowadzac bo ziemia droga a pozniej mowicie ze w slupsku drozsza

To są nie tlko slupszczanie bo w mojej okolicy jest duzo mieszkancow, byłych mieszkancow miastka i bytowa.

Aha mowicie tylko ze real obi i mleczarnia..a fabryka mebli Flair zatrudniajaca ponad 350 osob, a firma kurierska DHL, przewozowa IDEKA...??? Mniejsze fabryki obuwia...Kręzel- tez zatrudnia pewnie 2 osoby :))) Furges. Semann - to sa firmy powyzej 60,100 pracownikow...i nikt mi nie powie ze pracuja tu sami slupszczanie
Data: 2006-04-17, 12:52
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 395
Wyświetleń 16891

Zobacz cały wątek

Witam szanownych kolegów chciałem sie zpytać czy ktoś z Was kupuje bądź sprzedaje pół fabrtkaty meblowe z litego drewna.
Jako że mam już odruchy wymiotne od płyty chcę się przestawić na produkcję mebli z litego drewna ew z oklein naturalnych.
Potrzebował bym oczywiście do tego materiał już wstępnie obrobiony np
płytę z klejonego drewna
ramiaki do drzwi,
kantówki na nogi,
listwy itd.
Przez przypadek wczoraj wdepnąłem do takiej fabryki w mojej okolicy która robi meble z litego drewna (chociaż tylko buk i sosna) i w prawdzie nie sprzedają elementów normalnie ale w takich ilościach jakich potrzebuję - niema sprawy... kwestia jest tylko ceny. Sami nie za bardzo wiedzą jak to wycenić więc chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów kupuje lub sprzedaje takie żeczy i w jakich cenach spotyka sie takie
np płyty z klepki bukowej gr 22- 25 już przeszlifowane na gotowo za m2
lub sosnowe
Data: 2008-12-03, 13:20
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 118

Zobacz cały wątek

Uzzii pewnie tak jest, że meble z małego (mniejszego niż duża fabryka) zakładu stolarskiego s? lepszej jako?ci, ale też przypuszczam, że w wypadku mebli biurowych - ta dziedzina jest zdominowana przez duże fabryki, st?d rado?ć z wyobrażenia jak Pan Czesiu zbija 25 biurko...

Na marginesie malutka rada (szczególnie tycz?ca innego w?tku na forum) - wył?cz emocje - bo one s? złym doradc? i po prostu czerp rado?ć z pisania na forum. Można się tu sporo ciekawych rzeczy dowiedzieć i czasem rozładować stres - tak na pozytywnie... szkoda to zaprzepa?cić.
Data: Pon Mar 10, 2008 14:31
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 1549
Dolmeb wybuduje fabrykę mebli dla Ikea w Świdnicy
wnp.pl (JM)
15.04.2008 07:37

Producent mebli firma Dolmeb przygotowuje budowę fabryki o powierzchni 9 tys. mkw. w Świdnicy (woj. dolnośląskie). Głównym odbiorcą spółki jest koncern Ikea.

Procedury administracyjne oraz prace architektoniczne przedsięwzięcia nadzoruje legnicka pracownia Handbud. Inwestycja zostanie zlokalizowana na działce w miejskiej strefie przemysłowej o powierzchni 3,8 ha, w rejonie ulic Stalowej i Przemysłowej.

Przedsięwzięcie obejmie realizację kompleksu obiektów w których zatrudnienie znajdzie 250 osób.

Dolmeb współpracuje z Ikea od 1994 r. Przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w produkcji mebli na bazie płyt MDF. Spółka wytwarza meble dziecięce oraz meble do sypialni wykończone emaliami wodorozcieńczalnymi w różnych kolorach.

99% produkcji przedsiębiorstwa przeznaczona jest na eksport. Wyroby dostarczane są do krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady, Tajlandii i Hong-Kongu.
Data: wtorek, 15 kwietnia 2008, 08:01
 
Odpowiedzi: 489
Wyświetleń 22275

Zobacz cały wątek

Witamy sznowny kliencie

Nasza firma zajmujemy sie sprzedaza odziezy jak dzinsy, koszule, podkoszulki itd oraz mebli stylowych i nowoczesnych. Kupuja panstwo towar bezposrednio od producenta poniewaz posiadamy wlasne fabryki na terenie Indonezji. Sprzedajemy nasze produkty na calym swiecie tj w krajach Uni Europejskiej, Australi, USA, Azji oraz Kanadzie.
Zainteresowanych odsylam na nasza strone: waskita.info
Strona w jezyku angielskim ale mozecie panstwo pisac w polskim jezyku na maila jaki jest podany na stronie. Katalogi ze zdjeciami i cenami sa w formacie MS Excel do pobrania w "Catalog". Produkujemy takze odziez jak i meble na zamowienie wedlug wymagan klienta.
Jestesmy profesjonalna firma swiadczaca uslugi na najwyzszym poziomie i istniejemy od ponad 11 lat na miedzynaodowej arenie.
Pomagamy takze przy organizaji transportu oraz udzielamy informacji na tematy zwiazane z nim.

PT Waskita Utama
Jl. Let S. Paran Kav. 21 Slipi, Jakarta 11470 - Indonesia
Phone: 62 21 56952987
Fax: +62 21 56952987
Cell Phone: 62 81806132279
waskita.info
Data: Pn, 26 maja 2008, 05:13
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 157

Zobacz cały wątek

Cytat:
Cytat:Obawiam sie ze produkty oferowane przez owe fabryki sa skazane na mniejszy popyt. Minela juz era szwalni czy produkcja meblii na zamowienie i z pewnoscia przedstawiciele tych branz sie ze mna zgodza.... Niestety w Chinach zmontuja szafe za miske ryzuNiestety nie zgodzę się z Tobą, ale dzięki za ubaw.
Jeżeli ktoś kto robi meble i ma za dużo "mocy"
to albo nie ma o nich pojęcia, odwala fuszerę, albo wczoraj uruchomił zakład,
brak drogi dojazdowej na odc. trzech kilometrów też może stanąć na przeszkodzie,
o innych jednak przyczynach wolnych mocy niestety nie mam pojęcia :)

Co do Chin,
widziałeś kiedyć szafę przywiezioną z Chin w całości ?

Jeżeli nie masz o czymś zielonego pojęcia, to nie zabieraj głosu, szkoda tracić czas na czytanie takich bzdur.

do Piotrgeniusz:
po co więc pytasz, dla zabawy?


Uwierz,że widziałem.Miałem propozycje sprowadzenia mebli produkcji chińskiej.Moim zadanie miało być otwarcie przedstawicielstwa w Polsce.Produkcja chińska jest o połowa gorsza od produkcji black red white....
Data: Pt, 4 kwi 2008, 00:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 49
Wyświetleń 3001

Zobacz cały wątek

były dyskusje n/t inwestycji IKEA w Wielbarku.
Oto kolejny news na ten temat:

Wielbark: Za rok będzie 800 nowych miejsc pracy
2007-08-10

--------------------------------------------------------------------------------
W czwartek w Wielbarku rozpoczęto wylewanie fundamentów pod Fabrykę Płyty Klejonej i Mebli z Płyty Klejonej. Jest to kolejna inwestycja firmy Sewdwood Poland, po uruchomionym wiosną tartaku, w tej miejscowości. Produkcja w nowej fabryce ruszy jesienią przyszłego roku.

Budowa fabryki będzie kosztowała inwestora 300 milionów złotych. Będzie miała powierzchnię 5,5 hektara. Po osiągnięciu pełnej zdolności produkcyjnej, z fabryki będzie wyjeżdżało ok. 5 tysięcy gotowych mebli każdego dnia.

- W Wielbarku powstanie pierwsza fabryka, wybudowana według nowych koncepcji Swedwood, do produkcji mebli z pełnego drewna, z całkowitym łańcuchem zaopatrzenia w jednym miejscu - mówił Lennart Orsander, dyrektor zarządzający Swedwood Wielbark. - Celem ma być podwojenie utylizacji produktów ubocznych, zwiększenie produktywności i zredukowanie czasu produkcji. Podsumowując, ten sposób zmniejszymy koszty produkcji.

Władze gminy nie kryją radości z faktu, że to właśnie na ich terenie szwedzka firma inwestuje tak ogromne pieniądze. - Budowa tej fabryki będzie wielką szansą na rozwój gminy Wielbark - mówił Grzegorz Zapadka, wójt gminy. - Planowane utworzenie ośmiuset miejsc pracy skutecznie zlikwiduje bezrobocie, nie tylko w gminie Wielbark, ale i w sąsiednich gminach. Pozwoli rozwijać się firmom usługowym, a także małej przedsiębiorczości.

Wójt mówi też, że tartak i powstająca fabryka, to szansa dla młodych, wykształconych i dynamicznych mieszkańców gminy na rozwój ich osobistych karier.

Wojciech Charewicz/www.gazetaolsztynska.pl
Data: Pon Sie 13, 2007 10:12
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 136
Wyświetleń 16843
[GOSZCZ]

W SETCE NAJBOGATSZYCH
Bogdan Szewczyk zamyka listę 100 najbogatszych tygodnika ‼Wprost”

Tygodnik ‼Wprost” opublikował właśnie swoją doroczną listę ‼100 najbogatszych Polaków”. Na miejscu nr 1 - Jan Kulczyk z majątkiem szacowanym na 6,7 mld zł. Kolejne pozycje zajmują: Zygmunt Solorz-Żak - 6,5 mld zł, Leszek Czarnecki - 6,3. Na setnej pozycji 100 najbogatszych Polaków znalazł się Bogdan Szewczyk z rodziną. Jego majątek wyceniono na 240 milionów zł. Autorzy listy napisali o nim tak:
‼50-letni Bogdan Szewczyk jest właścicielem ponad połowy udziałów w Fabryce Mebli Bodzio (pozostałe udziały należą do jego żony i trojga dzieci). Pod względem wartości sprzedaży firma plasuje się na trzecim miejscu w Polsce, a pod względem liczby własnych salonów - na pierwszym. Budowę imperium meblarskiego zaczynał w połowie lat 80. jako jeden z wielu stolarzy produkujących meble w okolicach Twardogóry niedaleko Wrocławia. W niewielkim zakładzie meblowym zatrudniał początkowo kilku pracowników. Dziś załoga jego fabryki zlokalizowanej w Goszczu liczy ponad 1500 osób. Wytwarza solidne, przystępne cenowo meble o ciekawej stylistyce i nowoczesnym designie. Szewczyk sam je zresztą projektuje. Bodzio sprzedaje meble przez sieć ponad stu salonów firmowych (głównie w zachodniej Polsce), a dostarcza je klientom dzięki nowoczesnej bazie transportowej liczącej ponad 200 pojazdów. Eksportuje meble na Litwę, Łotwę, do Estonii oraz wielu innych krajów europejskich, a także do Kazachstanu. Wartość sprzedaży w 2007 roku przekroczyła 236 mln złâ€.
Dodajmy, że Fabryka Mebli Bodzio zlokalizowana jest w Goszczu pod Twardogórą. Daje zatrudnienie nie tylko miejscowym mieszkańcom, ale także tym z dalszych okolic. Bogdan Szewczyk to największy w powiecie pracodawca. Władze powiatu wielokrotnie uhonorowały go Nagrodą Sukces Gospodarczy, doceniając jego zasługi na lokalnym rynku pracy i wkład w rozwój gospodarki na naszym terenie. Bogdan Szewczyk i jego żona Iwona są otwarci na sprawy lokalne. Należą do grona największych sponsorów różnych ważnych społecznie instytucji i działań na rzecz mieszkańców. Sam dyrektor generalny jest zapalonym społecznikiem. Był kilka razy radnym gminnym, prowadzi klub piłki nożnej Wiwa Goszcz. Ale przede wszystkim umiejętnie rozwija swój biznes. O licznych nagrodach, jakie zdobywa, pisaliśmy już wielokrotnie. Także w tym numerze informujemy o jego najnowszych osiągnięciach. Żartem można powiedzieć, że Bogdan Szewczyk jest kolekcjonerem biznesowych nagród. Stanowią one potwierdzenie, że biznesmen z naszego powiatu znajduje się w czołówce polskiej przedsiębiorczości.

Krzysztof Dziedzic

http://www.panoramaolesnicka.pl/art.php?id=1835
Data: wtorek, 24 czerwca 2008, 11:27
 
Odpowiedzi: 489
Wyświetleń 22275

Zobacz cały wątek

widze ze koniecznie we wroclawiu... szkoda ze nie mozesz tak okolo 50 km dalej... ja polecam Eurowarsztat- w świdnicy
Westerplatte (kolo fabryki mebli). Profesjonalna naprawa i serwis- polecam !! Ceny nie sa az tak bardzo wygurowane- sam tam czasami przyjezdzam
Data: Poniedziałek 19:40, 02 Lip 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 964

Zobacz cały wątek

To chyba nie tak... W latach 70-tych i 80-tych piesza turystyka górska przeżywała prawdziwy boom. Właściwie wszędzie można było znaleźć pola biwakowea a jeżeli nie było takowych w okolicy to spokojnie można było pójść do najbliższego bacy i napewno nie odmówił przynajmniej miejsca pod namiot. W schroniskach obowiazywała zasada, że na nocleg trzeba przyjąć każdego. Bywało że w Pięciu Stawach, na Turbaczu czy winnych podobnych miejscach, nocowało tyle osób, że jak wstałeś w nocy do kibelka, to potem czekałeś aż następny nieszczęśnik pogna do przybytku, a ty zajmowałeś jego kawałek podłogi bo twój został zajętry, gdy ciebie przyparło. Potem zmienił się system i niestety również podejście ludzi. Nagle okazało się, że młodzi nie chcą chodzić bo po co się męczyć. Lepiej pojechać na kwatery prywatne do kurortu niż w jakieś odludzie, gdzie nie wiadomo nawet czy mają piwo w sklepie. Obozy wędrowne które wcześniej liczyły i po 30 osób nagle z trudem doliczały sie 10. Oczywiście nałożył się na to upadek pewnych regionów i ich wyludnienie za chlebem. Chleba nie było, bo turyści omijali te tereny więc nie miał kto płacić i tak koło się zamknęło. Taki stan trwał kilka lat. Jakieś 4 lata temu byłem w okolicach Krępnej, to prawdę powiedziawszy lekko się zdziwiłem. Naście laty temu była to zapowietrzona dziura z jednym sklepem, a teraz... pewnie nadal jest to dziura ale sklepów przybyło więc i ludzi więcej zagląda. Co do ekip spiewająco wędrujących to w latach 70-tych i 80-tych granie na gitarze nie było powszechną umiejętnością. Głównie za sprawą Fabryki Mebli Lutniczych Defil. Wyroby tej firmy tylko z daleka przypominały gitary,. Mało kto miał dojście do takich obiektów westchnień jak niemiecka Musima czy czeska Cremona. O gitarach produkcji zachodniej mogli marzyc tylko wybrańcy. Na początku lat 90-tych pojawiły sie w polsce bardzo przyzwoite instrumenty robione na całym świecie i nagle przeglądy piosenki zaroiły sie naprawde dobrymi instrumentalistami. Niestety na górskich szlakach było wtedy pusto i cicho. Tak naprawdę renesans pieszej turystyki górskiej zaczął sie dopiero w drugiej połowie lat 90-tych i na szczęście trwa do dziś.
Data: Czw Sty 04, 2007 6:06 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 122
Wyświetleń 7951

Zobacz cały wątek

witam,
Jak w temacie. Poszukuję kontaktu do podmiotów zainteresowanych odbiorami, z polskiej fabryki, produkującej elementy meblowe: listwy, fronty, elementy mebli, łóżek, ogólnie wszystko na życzenie klienta, co związane jest z branżą meblarską, do tego możliwość konfekcjonowania itp

Szczególnie zainteresowany jestem firmami z Niemiec i Francji, oraz Europy Wschodniej.
Proszę o poważne oferty,
Pozdrawiam
Data: Pn, 13 sie 2007, 23:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 486
Kolejna fabryka mebli w Świdnicy

Zajmują się produkcją blatów do mebli kuchennych i łazienkowych, nową fabrykę wybudują przy ulicy Przemysłowej. Mowa o polsko-duńskiej spółce ‼Forma System” nowym inwestorze świdnickiej podstrefy ekonomicznej. Dlaczego zdecydowali się na budowę fabryki akurat w świdnickiej podstrefie?

– Budowa nowego zakładu to nasza największa inwestycja, dlatego wybór miejsca poprzedziliśmy szczegółową analizą. Braliśmy pod uwagę podstrefy ekonomiczne w Dzierżoniowie, Wałbrzychu, ale Świdnica wygrała. Zadecydował o tym sprzyjający klimat, najkorzystniejsza oferta i pomyślne rozmowy z władzami miasta. Nie bez znaczenia była również lokalizacja działki – wyjaśnia prezes spółki ‼Forma System” Stanisław Stal.

W czwartek 27 marca w sali cysterskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy odbyło się uroczyste wręczenie spółce ‼Forma System” zezwolenia na prowadzenie działalności w świdnickiej podstrefie.

– Myślę, że będzie to ciekawa inwestycja na rynku świdnickim, przede wszystkim nowe miejsca pracy. A dla nas? - możliwość rozwoju – mówił podczas uroczystości prezes spółki Stanisław Stal. To już 11 inwestor świdnickiej podstrefy ekonomicznej. Jak podkreślał podczas uroczystości prezes WSSE ‼Invest Park” Mirosław Greber, na pewno nie ostatni.

– Świdnicka podstrefa ekonomiczna w chwili obecnej jest zagospodarowana w 50 procentach. Aktualnie na tym terenie działa 5 firm, pozostałe 6 są w fazie projektowania bądź budowy fabryk. Przed nami jeszcze 50 procent zagospodarowania strefy.

Fabryka ‼Forma System” powstanie przy ulicy Przemysłowej w Świdnicy, w bezpośrednim sąsiedztwie firmy Krause. Rozpoczęcie produkcji w świdnickiej podstrefie planowane jest na II połowę 2008 roku. Spółka zainwestuje w świdnicką strefę ekonomiczną 15 mln złotych i zatrudni około 50 osób. W planach firmy jest przede wszystkim zwiększenie produkcji.

– Aktualnie produkujemy ponad 100 blatów rocznie, po przeniesieniu i rozszerzeniu naszej inwestycji w Świdnicy, będziemy produkować trzy razy więcej – około 3-3,5 tysiąca zestawów rocznie – mówi Stanisław Stal.

W chwili obecnej firma 95 procent swoich produktów wysyła do Danii i Norwegii, w planach znajduje się jednak również rozszerzenie produkcji na rynek krajowy.

Ag

Firma ‼Forma System” powstała w Świdnicy w 2005 roku. Produkuje wysokiej jakości blaty do mebli kuchennych i łazienkowych, głównie na rynek skandynawski. Siedziba firmy obecnie mieści się w Witoszowie Dolnym.

http://www.tygodnikswidnicki.com.pl/ind ... id=tytul_2
Data: piątek, 4 kwietnia 2008, 01:22
 
Odpowiedzi: 489
Wyświetleń 22275

Zobacz cały wątek

Cytat: ...a pozniej nagle nasze SFM padło... to tylko jeden z watkow...To nie było nagle tylko planowe działanie, wcześniej SFM dostała od miasta ziemię pod Redzikowem na przyszłą fabrykę, i co z tą ziemią już sprzedana? i za ile?

Nie było ochoty ani stawiać Tam nowej fabryki ani cokolwiek produkować na Krzywoustego więc sprzedawano maszyny w "przetargach" oraz resztę mebli które dowożono z Bydgoszczy
Data: 2008-04-23, 10:56
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 1333

Zobacz cały wątek

Artykuł w GO w tym temacie:

Strach padł na Mazurskie Meble
2007-06-21

Produkcja stanęła już w Iławie. Od kilku dni wolne ma tutaj kilkaset ludzi.
Fot. Dominik Jaskulski
Niemiecka policja zatrzymała Rolfa Demutha, właściciela grupy Schiedera, głównego producenta mebli w Europie i największego pracodawcy na Warmii i Mazurach. Na tysiące ludzi, pracujących w należących do tej grupy Mazurskich Meblach, padł blady strach.

Pierwsza stanęła fabryka Mebli Mazurskich w Iławie. Od kilku dni wolne ma tutaj kilkaset ludzi. To nie jest zwyczajny przestój w produkcji, jakie w meblarstwie zdarzają się głównie latem. Jak mówił w czwartek dziennikarzom Dariusz Misztal, szef iławskiej fabryki, zastój ma związek z brakiem współpracy z firmami z Niemiec. Na domiar złego, niemiecka policja zatrzymała właściciela grupy, dyrektora finansowego grupy i dwóch innych menedżerów odpowiedzialnych za finanse.

Niemieckie media podają, że zarząd grupy manipulował danymi finansowymi w bilansach rocznych. Dzięki temu Schieder m.in. uzyskiwał idące w setki milionów euro kredyty w bankach. - Nie wiemy, jakie dokładnie zarzuty ciążą na starym zarządzie. Mówi się tylko o upiększaniu bilansów - mówi Stefan Tkaczyk, prezes MMT (dawne MMI) w Olsztynie. - Wiemy za to, że właśnie ważą się losy całej grupy. Nie wiem, czy uda się ją uratować. Sprawa z pewnością nie rozejdzie się po kościach.

Dodaje, że zagrożone jest blisko cztery tysiące miejsc pracy na Warmii i Mazurach. Tylu bowiem ludzi w naszym regionie pracuje w fabrykach należących do Schiedera. - Zakłady w grupie są jak naczynia powiązane - mówi Tkaczyk. -Jeśli któryś pada, może paść kolejny, a za nim następny.

Produkcja stanęła już w Iławie. Na tysiące pracowników w pozostałych fabrykach padł blady strach. - Ludzie są w panice - mówi Józef Dziki, przewodniczący zarządu NSZZ Solidarność na Warmii i Mazurach. - Boją się, że zakłady będą zamykane. Żyjemy w wielkiej niewiedzy i niepewności o przyszłość tych fabryk.

Niepokój załóg podsycają, jak mówi Dziki, doniesienia o nieprawidłowościach w finansach grupy i zatrzymanie starego zarządu. Oznacza to bowiem, że wkrótce w spółkach należących do grupy, czyli zakładach na Warmii i Mazurach mogą pojawić się kontrole finansowe.

Na Warmii i Mazurach do grupy Schiedera prócz fabryki w Iławie, należą też zakłady m.in. w Biskupcu, Bartoszycach, Elblągu, Nowym Mieście Lubawskim i Szczytnie. Wchodzą w jej skład m.in. spółki: Mazurskie Meble Trading, Mazur Comfort, Mazur Look, FS Favorit Furniture, Mazur Direct. W całej Polce Schieder zatrudnia blisko 9 tys. osób.

Rafał Płoski/www.gazetaolsztynska.pl
Data: Pią Cze 22, 2007 08:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 60
Wyświetleń 8023

Zobacz cały wątek

IKEA planuje w Polsce wielkie inwestycje
las, IAR2009-01-20, ostatnia aktualizacja 2009-01-20 13:16

IKEA rozważa nowe inwestycje w Polsce. W ciągu 8 lat szwedzki producent mebli chciałby zainwestować 6 miliardów złotych w fabryki, centra handlowe i sklepy.

Pierwszy z planowanych zakładów produkcyjnych zostanie zlokalizowany we wschodniej Polsce. Dalsze lokalizacje są analizowane przez firmę. Docelowo nowe inwestycje IKEA stworzą około kilku tysięcy nowych miejsc pracy.

Grupa IKEA stara się o objęcie planowanych inwestycji rządowym programem wsparcia wieloletniego. Założyciel firmy Ingvar Kamprad przebywał w ostatnich dniach w Polsce. Na temat planów koncernu rozmawiał między innymi z ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

IKEA planuje budowę nowy sklepów w Polsce

PAP2009-01-16, ostatnia aktualizacja 2009-01-16 16:15

Grupa IKEA, prowadząca w Polsce siedem sklepów wielkopowierzchniowych, rozbudowuje sieć sprzedaży. Firma planuje budowę sklepów w Bydgoszczy, Rzeszowie i Szczecinie - poinformowali przedstawiciele firmy w piątek na konferencji prasowej w Krakowie.

Według przedstawicieli IKEI, firma nie odczuwa dekoniunktury w handlu. Przychody sieci w Polsce wzrosły w 2008 r. o 25 proc. i wyniosły 1,3 mld zł.

Firma rozbudowuje już istniejące sklepy. Kończy przebudowę swoich obiektów w Poznaniu i Gdańsku, a zaczyna - w Krakowie.

Krakowski sklep IKEI, drugi pod względem liczby klientów po warszawskim Targówku, zwiększy swą powierzchnię ponad dwukrotnie - z 11,8 do 27,9 tys. metrów kwadratowych. Po zakończeniu rozbudowy obiekt będzie dwukondygnacyjny. Przebudowa zakończy się jesienią 2010 r.

"Przewidujemy, że koszt inwestycji wyniesie około 65 mln zł" - powiedziała kierująca projektem przebudowy IKEA Kraków Magdalena Krokowska.

IKEA powstała w 1943 roku w szwedzkiej wiosce Elmtaryd z inicjatywy 17-letniego Ingvara Kamprada. Obecnie grupa ma 253 sklepy w 24 krajach.

W 2008 r. IKEA zanotowała 7-proc. wzrost sprzedaży, do 21,1 mld euro. Grupa miała 522 mln klientów, a zatrudniała 127 tys. pracowników.

---------------------------------------------------------------------------------------------

hmmmmmm
ja myślałem, że katowicki sklep jest drugim w PL , a tu prosze - krakówek... phi
Data: Wto Sty 20, 2009 4:19 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 224
Wyświetleń 29180
Wielcy inwestorzy idą do wałbrzyskiej strefy

Maciej Nowaczyk 2008-04-01, ostatnia aktualizacja 2008-04-01 20:07

Aż pięć firm chce zainwestować w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jeśli Ministerstwo Gospodarki da zielone światło na poszerzenie strefy, nowe firmy zainwestują 938 mln zł i zatrudnią ok. 950 pracowników
Projekt poszerzenia strefy już jest. - To, kiedy wejdzie w życie, jest kwestią najbliższej przyszłości - usłyszeliśmy w Ministerstwie Gospodarki. Firmy czekają więc na zielone światło z resortu, ale większość szczegółów między nimi a strefą jest już uzgodniona.

Najwięcej, bo aż 425 mln zł, chce zainwestować notowana na brukselskiej giełdzie Euronext papiernicza spółka VPK Packaging Group. W Polsce firma ma już m.in. fabrykę opakowań w Żyrardowie. W wałbrzyskiej SSE w Skarbimierzu chce natomiast postawić zakład produkcji papieru i tektury falistej. Z taśmy rocznie zjeżdżać ma 250 tys. ton papieru i 70 tys. ton tektury. W nowym zakładzie pracę ma znaleźć co najmniej 170 osób. Kolejny inwestor, spółka Etex Building Materials, także pochodzi z Belgii. Firma, która w Olkuszu produkuje już dachówki betonowe, teraz w Kościanie, tuż przy złożach gliny, chce postawić fabrykę dachówek ceramicznych. Rocznie chce produkować 30 mln dachówek i zatrudnić co najmniej 100 osób. Zakład ma ruszyć w 2010 roku.

Aż 400 miejsc pracy chce stworzyć niemiecki producent akcesoriów samochodowych - firma Keiper. W Skarbimierzu obiecuje wybudować zakład produkcji komponentów do siedzeń samochodowych i stelaży.

Jeśli strefą zostaną objęte również tereny w Nowej Rudzie, na których swoje fabryki ma Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej (ZPAS), to władze firmy zapewniają, że kupią nową linię technologiczną i zatrudnią dodatkowo 30 pracowników.

Na poszerzenie strefy nie musi za to czekać polsko-duńska firma Forma System. Wczoraj spółka dostała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

W Świdnicy na terenie wałbrzyskiej SSE Forma System będzie produkować blaty do mebli kuchennych i łazienkowych. Rocznie z taśmy będzie ich zjeżdżać ok. 3,5 tys. sztuk. 95 proc. trafi na eksport, głównie do Skandynawii. W nowym zakładzie, w który Forma System zainwestuje 15 mln zł, pracę znajdzie co najmniej 50 osób.

O planach Cadbury informowaliśmy już w poniedziałek. Jeden z największych na świecie producentów słodyczy chce rozbudować swój zakład w Bielanach Wrocławskich. Chce tam otworzyć nowe linie produkcyjne i zatrudnić 250 pracowników. Dzięki temu produkcja zakładu wzrośnie o 20 tys. ton wyrobów cukierniczych rocznie. Spółka chce również wybudować nowy zakład w Skarbimierzu, obok istniejącej już swojej fabryki gum do żucia, na terenach dawnej radzieckiej bazy wojskowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5079060.html
Data: wtorek, 1 kwietnia 2008, 20:23
 
Odpowiedzi: 489
Wyświetleń 22275
Wałbrzyska strefa świetnie zaczęła rok

2008-05-15 (aktualizacja: 2008-05-14)
Małgorzata Grzegorczyk (Puls Biznesu wyd. 2602, s. 15)

Bosch Denso inwestuje, Electrolux się rozbudowuje

Sześć kolejnych firm rozpocznie wkrótce projekty w wałbrzyskiej strefie. W sumie wydadzą 700 mln zł i zatrudnią 1600 osób.

Trzy firmy już dostały zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE) Invest-Park, a trzy kolejne otrzymają je na dniach.

— Procedury są już zakończone, jesteśmy po przetargu, w trzech przypadkach nie wręczyliśmy jeszcze fizycznie zezwolenia, ale to formalność —mówi Mirosław Greber, prezes WSSE Invest-Park.

Koniec epopei

Największa inwestycja — za 150 mln EUR (507 mln zł) — to wspólny projekt niemieckiego Boscha i japońskiego Denso, o którym ‼PB” informował w listopadzie 2006 r. Stworzona przez koncerny spółka Advanced Diesel Particulate Filters (ADPF) wybuduje we Wrocławiu fabrykę filtrów do silników Diesla. Utworzy także centrum badawczo-rozwojowe, w którym będą prowadzone badania nad produkowanymi w zakładzie filtrami. Inwestycja ma się zakończyć w 2015 r.

Nareszcie zezwolenia doczekała się (wręczenie nastąpi w przyszłym tygodniu) firma Itsumi. To projekt Mariusza Jaworskiego, szefa firmy Incom. Wrocławski dystrybutor sprzętu komputerowego, który od roku produkuje komputery Adax, marki należącej kiedyś do JTT, chce zbudować fabrykę. Będzie produkować milion telewizorów i kilkaset tysięcy komputerów rocznie.

Zwiększą ofertę i moce

Reinwestuje Electrolux w Świdnicy. Firma, która w 2005 r. zdecydowała się zbudować tam zakład kuchenek za 40 mln EUR, podwoi zatrudnienie do 700 osób i zwiększy moce. Przypomnijmy: szwedzki producent AGD ma fabryki pralek w Oławie i zmywarek w Ożarowie, wszystkie w wałbrzyskiej strefie. W Świdnicy rozbuduje się także japoński producent części samochodowych Nifco, który dzięki inwestycji zwiększy zatrudnienie o 10 osób, do 108, i zacznie produkcję elementów, których dotychczas nie miał w ofercie.

Nowy inwestor pojawił się we Wrześni: to polska firma logistyczna XS. W Kudowie-Zdroju fabrykę mebli oraz blatów marmurowych i granitowych stawia brytyjski Itik.

— Te sześć firm zobowiązuje się utworzyć 1605 miejsc pracy i zainwestować 697,4 mln zł. Kupiły od nas 27,3 ha terenu — mówi Mirosław Greber.

Kto inwestuje w wałbrzyskiej strefie:

Firma Wartość inwestycji (mln zł) Miejsca pracy

ADPF 507 700

Electrolux Poland 74 350

Itsumi 56,4 450

XS 30,5 60

Nifco Poland 14 10

Itik 9,2 35
Data: czwartek, 15 maja 2008, 18:26
 
Odpowiedzi: 489
Wyświetleń 22275

Zobacz cały wątek

Jestem wspolwlascicielem fabryki w Chinach, fabryki mebli.
Moja firma prowadzi kompleksowa obsluge zamowien.
Data: Wto Sty 20, 2009 1:35 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 200